W październiku ukaże się nowa płyta norwesko-polskiej formacji Loud Jazz Band „From the distance. Live In Oslo”.

„From the distance. Live In Oslo” to ósma oficjalna płyta Loud Jazz Band. Zespół Mirosława „Carlosa” Kaczmarczyka, zdobywcy wyróżnienia „Wybitny Polak” w Norwegii w 2013 r. za szczególne osiągnięcia muzyczne i rolę animatora kultury obu krajów, wystąpi premierowo w Polsce 7 października. Koncert odbędzie się w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Na scenie gościnnie wystąpi również jeden z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia, Paweł Kaczmarczyk z AudioFeeling Band.

Początek koncertu o godzinie 20:30, bilety w cenie 50 zł do nabycia w kasach teatru oraz poprzez sieć e-bilet.

Materiał „From the distance. Live In Oslo” został zarejestrowany 2 maja 2012 r. podczas koncertu Loud Jazz Band na „V. Dniach Kultury polskiej w Oslo”. Album będzie do nabycia w sieci salonów Empik oraz w dystrybucji cyfrowej m.in. w iTunes i Amazon od 7 października. Wydawcą płyty jest Anaconda Productions i LJB Music Records.

Loud Jazz Band powstał w Polsce 1989 r. Jego założycielem i głównym kompozytorem jest Mirosław „Carlos” Kaczmarczyk. Artysta w 1994 r. wyemigrował do Norwegii, gdzie wystartował z nową odsłoną zespołu. W skład formacji wchodzi obecnie pięciu polskich, trzech norweskich i jeden bułgarski muzyk. Największym sukcesem grupy okazał się album „4 Ever 2 U” (1994), nominowany do nagrody „Fryderyki” w kategorii „jazz” i wydany przez legendarną Mercury Records. Loud Jazz Band jest jedynym polskim zespołem, którego płyta ukazała się sumptem tej prestiżowej, brytyjskiej wytwórni (Def Lepard, Elton John, Mark Knopfler).

Loud Jazz Band gra współczesny jazz. Muzyka tworzona przez Kaczmarczyka jto mieszanka różnych stylów muzycznych, jednakże z relatywnie akustycznym brzmieniem. Komponowane przez „Carlosa” utwory cechuje wyrazista melodia umieszczona w bardzo zróżnicowanym obrazie muzycznym. Inspiracją dla polskiego gitarzysty jest norweska i polska kultura, ale także natura i ludzie obu krajów. W muzyce Loud Jazz Band słychać nie tylko jazz w wydaniu klasycznym, ale również free jazzowym i improwizowanym. Wszystko w połączeniu z dynamiką rocka i word music, tworzy niepowtarzalny, rozpoznawalny styl.

W skład zespołu wchodzą: Mirosław ”Carlos” Kaczmarczyk (gitara), Kristian Edvardsen (bas), Erik Johannessen (puzon), Ivan Makedonov (perkusja), Wojtek Staroniewicz (saksofon), Piotr Iwicki (syntezator), Erlend Slettevoll (fortepian) i Maciej Ostromecki (instrumenty perkusyjne).

Grupa występowała na  wielu zagranicznych i polskich festiwalach, m.in. Oslo Konserthus (2012), Spirit of Burgas (2010), Jazz Jamboree (2010), Bohema Jazz Festival (2009), Jazz nad Odra (2008), Guitar City Festival (2002), Jazz na Starówce (2001).

trwarszawa.pl
facebook.com/trwarszawa
youtube.com/trwarszawa

 

Na podstawie:
Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie
http://www.amb-norwegia.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 3 października 2013 | Kategoria: Events, Muzyka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , , ,