Pohjonen_DIGIPAC.inddCzy ktoś z Was miał do czynienia z instrumentem takim jak akordeon?
Obawiam się, że niewielu. Tymczasem są miejsca i artyści, którzy z gry na tym instrumencie uczynili prawdziwe mistrzostwo.

Z pewnością należy do nich Kimmo Pohjonen – fiński akordeonista, wizjoner o niespożytej energii; jeden z najbardziej cenionych fińskich muzyków. Studiował na wydziale muzyki ludowej inNowacyjnej Sibelius Academy w Helsinkach. Po wieloletnich doświadczeniach z różnymi gatunkami muzycznymi od klasyki przez rock, folk po awangardę – wypracował własny unikalny styl.
Kimmo Pohjonen jest akordeonistą, który poszerza potencjał, dźwięki i skalę instrumentu do poziomu wcześniej nie osiąganego. Każdy występ tego muzyka performera to wydarzenie niepowtarzalne, budowane w oparciu o brzmienie pięciorzędowego akordeonu, ilustrację wokalną i efekty specjalne, system surround oraz światło.
Kimmo Pohjonen zajmuje się także efektami dźwiękowymi, komponuje i nagrywa muzykę do filmów, spektakli tanecznych i baletowych, ma na koncie udział w wielu projektach; zagrał na ponad pięćdziesięciu albumach innych wykonawców. Solową działalność przeplata ze spektakularnymi projektami realizowanymi z innymi artystami, wśród których wymienić należy Kronos Quartet (współny album Uniko), Samuli Kosminena (Múm), czy członków grupy King Crimson.

Niedawno ukazał się jego najnowszy album „Sensitive Skin”
Za singiel promujący płytę uważany jest utwór „Cyclon” i jest on dostępny na profilu Kimmo Pohjonena na SoundCloudzie: https://soundcloud.com/kimmo-pohjonen/cyclon

Płyta można również kupić m. in. przez stronę dystrybutora i na empik.com:
http://www.cmd.pl/sklep/advanced_search_result.php?keywords=pohjonen&osCsid=27913a0e06fd7e6c591af5c7c6a21387&x=13&y=8

http://www.empik.com/sensitive-skin-pohjonen-kimmo-kronos-quartet,p1117661452,muzyka-p

Z przyjemnością wspieramy promocję nowej płyty Kimmo.

Strona artysty http://kimmopohjonen.com

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 3 grudnia 2015 | Kategoria: Muzyka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , ,