Za 2 dni w Reykjaviku zadebiutuje nowy festiwal  – Reykjavík Real Food Festiwal. Islandia to obok Danii i Szwecji kolejny kraj północy, który dostrzega siłę i tradycję własnej kuchni. Reykjavík Real Food Festiwal odbywać się będzie od 14 do 18 września.

Zwiedzający będą mogli na ucztę na festiwalu specjalne menu w restauracji w Reykjaviku, spotkać rolników na rynku i doświadczenie islandzki kultury poprzez różne wydarzenia i happeningi.

Islandzkie jedzenie jest świeże i ogólnie uprawiane z niewielką lub minimalną ilością pestycydów bądź innych chemikalia. Islandzkie ryby złowione w morzu serwowane są w restauracji tego samego dnia, islandzkie owce wędrują wolne w górach i żywią się dziką roślinnością, a warzywa uprawiane są w szklarniach oświetlanych przez odnawialne źródła energii. Wszystko to podobno znaczy niewiele, jeśli nie ma się zasobów w postaci wspaniałych i ambitnych kucharzy, którzy zapewniają wszystkie smaki islandzki natury talerzu.

Reykjavik oferuje dziesiątki znakomitych restauracji, barów, kawiarni, sklepów, które zaspokoją każdy gust i smak zarówno w porze śniadania, lunchu i kolacji. Znajdą tu coś dla siebie weganie i wegetarianie jak również miłośnicy tradycyjnej żywności.

Brzmi niezwykle intrygująco. Polecam i już żałuję, że mnie tam nie będzie !

Ci, którzy chcieliby poznać nie tylko kuchnię islandzką ale również powędrować po kraju polecam zaplanowanie podróży z wykorzystaniem pożytecznych adresów:

www.visitreykjavik.is
www.icetourist.is
www.iceland.is
www.inspiredbyiceland.com

Więcej informacji na temat Reykjavik Real Food Festival na stronie festiwalu www.fullborgmatar.is

 
Na podstawie:
www.visiticeland.org

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email