DRODZY MIŁOŚNICY KRAJÓW PÓŁNOCY I PORTALU MY SCANDYNAVIA

Z przyjemnością informuję, że procedury formalne związane z rejestracją fundacji zostały zakończone sukcesem!

Fundacja uzyskała już wszystkie wymagane numery, ma również konto bankowe. Oznacza to, że posiadamy oficjalnie osobowość prawną  i możemy starać się o różnego rodzaju fundusze na podejmowane działania.

Dane Fundacji:

FUTHARK Fundacja na Rzecz Popularyzacji Kultury i Biznesu Krajów Nordyckich

KRS: 0000427392

REGON: 101447964

NIP: 7252061855

Statut Fundacji: FUTHARK_statut fundacji 2

Do czasu utworzenie strony Fundacji,  opisując swoje działania, korzystać będziemy ze strony www.myscandynavia.eu

Z pozdrowieniem,

Anna Krześniak
Prezes
FUTHARK Fundacja na Rzecz Popularyzacji Kultury i Biznesu Krajów Nordyckich

—————————————————————————

Z  ogromną przyjemnością informuję, że trudy i mozolna praca nad przygotowaniem stosownych dokumentów, w tym statutu fundacji, zostały zakończone sukcesem!

W dniu 14 czerwca 2012 roku do Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieście XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego złożone zostały dokumenty w celu rejestracji Fundacji FUTHARK.

Oczekujemy z niecierpliwością na pozytywną decyzję Sądu !

z pozdrowieniem
Anna Krześniak
Prezes
FUTHARK Fundacja na Rzecz Popularyzacji Kultury i Biznesu Krajów Nordyckich

—————————————————————————————–

Kilka lat ostatniej działalności i pracy nad portalem przyniosło wiele nieoczekiwanych zwrotów, najczęściej niezwykle przyjemnych dzięki którym prowadzenie tej strony było coraz przyjemniejsze, z drugiej jednak strony przybywało też obowiązków.

Wiele i coraz więcej pytań oraz próśb o różnego rodzaju pomoc jaka do mnie wpływa uświadomiła mi jasno, że w takiej formie nie będę w stanie pomóc nie tylko wszystkim – tak prawdopodbnie nigdy nie będzie – ale nawet większości z Was i to na poziomie jaki by mnie satysfakcjonował.

Dlatego w tym roku podjęłam decyzję o powołaniu do życia fundacji, która będzie kontynuować „dzieło” My Scandynavia. Będzie to jednak organizacja oficjalnie  zarejestrowana, która będzie m.in. pozyskiwać fundusze na prowadzenie swojej działalności.

Fundacja, która wkrótce zostanie zarejestrowana  nosi nazwę
FUTHARK – Fundacja Na Rzecz Popularyzacji Kultury i Biznesu Krajów Nordyckich.

Do czasu jej oficjalnego zarejestrowania, portal myscandynavia. eu służyć będzie za platformę kontaktową. Wszystkich zainteresowanych działaniami fundacji proszę o kontakt na adres mailowy na myscandynavia.eu

serdecznie pozdrawiam,
Anna Krześniak

 

—————————————————————————–
Dlaczego powstała ta strona?…

z miłości.

Ludzie często pytają mnie:  Dlaczego Skandynawia ? Wiele z tych osób ma raczej nieskomplikowane wyobrażenie o Skandynawii a Finlandia, Dania czy Norwegia to dla nich właściwie to samo – daleka, zimna kraina, przez większą część roku pokryta śniegiem i lodem. Niektórzy kojarzą jeszcze, że gdzieś tam na północy zdarza się coś takiego jak noc polarna, czyli znów zimno. Trudno im zrozumieć, że to może fascynować. Przyznam, że mam kłopot z udzieleniem odpowiedzi na to – ogólnie rzecz biorąc – nieskomplikowane pytanie. Moje zauroczenie tą częścią Europy nosi wszelkie znamiona ciężkiego i nieodwracalnego uzależnienia ze wszelkimi konsekwencjami wynikającymi z takiego stanu. Ci, którym obce są podobne przeżycia, mogą mieć trudności ze zrozumieniem emocji jakie towarzyszą ludziom owładniętym jakąś pasją.

Skandynawia potrafi zawładnąć i uzależnić, często na całe życie, nie dając zbyt wiele nadziei na wyleczenie, w cięższych przypadkach odebrać rozsądek i zdolność obiektywnej oceny faktów. Pełna kontrastów: otwarta i gościnna, tajemnicza i mroczna, niedostępna. Sielskie, bajkowe krajobrazy Danii, tysiące jezior Finlandii, fiordy Norwegii i skuty lodem Svalbard, wulkany i gorące źródła Islandii, dziedzictwo Wikingów oraz dwóch wielkich europejskich monarchii, i ludzie: K. Hamsun, K. Blixen,
H. Laxness, O. Rømer, B. Bjørnson, P. Høeg, S. Kirkegaard, J.V.Jensen, N. Bøhr, L.S Chrsitensen,
H. Ibsen, A. Thorgilsson, P. Ólafsson, A. Strinberg, K. Askildsenn, O. Dunn, J. Thorodssen,
G. Palsson, S. Asmussen, C. Norby, ABBA, EST, J. Garbarek, K. Krog, G. Jensen, A. Jacobsen,
B. Kirkeby, S. Lagerlöf, Frans Sillanpää K.A. Gjellerup, P. Lagerkvist, T. Jansson, H. Mankel, M.Otto, R.P. Olavi,M. Waltari, S. Undset, B. Kirkeby, Björk, HIM, Apocalyptika, The Crash, A. Kaurismäki, G. Vigeland, E. Munch, B. Thorvaldsen, A. Bournoville, L. Ullman, L.v.Trier, B. Hammer, I. Bergman, V. Mortensen, B. August, T. Heyerdahl, J. Christensen, M. Mikkelsen, S. Bier, L. Endre, E. Grieg, J. Sibelius…wszyscy mają skandynawskie korzenie.
Warto pamiętać, że obraz Skandynawii oparty na położeniu geograficznym tych krajów lub prognozach pogody, często nie jest najbardziej trafny. Każdy z krajów nordyckich, choć ściśle ze sobą związany więzami historycznymi i geograficznym położeniem, wnosi do tego tygielka swoja własną, niepowtarzalną tożsamość, wartości i kulturę.
I wbrew obiegowym opiniom w Skandynawii jest wiele, wiele słońca…

Zapraszam w podróż po Skandynawii.

Redaktor Naczelna
Anna Krześniak

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email