Nasza współpraca z krajami Skandynawskimi nie ogranicza się tylko do kultury o czym mamy okazję od czasu do czasu poczytać. Współpraca biznesowa rozwija się również nie najgorzej.

26 października br. w Warszawie, z inicjatywy Ambasady Szwecji oraz Szwedzkiej Rady d/s Handlu,  odbyło się polsko-szwedzkie seminarium połączone ze spotkaniem biznesowym pod hasłem „Innowacyjne składniki spożywcze2011”.

Patronat merytoryczny nad tym wydarzeniem objęła Polska Federacja Producentów Żywności, której Prezes, Andrzej Gantner przedstawił prezentację zatytułowaną „Perspektywy polskiego przemysłu spożywczego”.

Spotkanie było okazją do przeglądu polskiego sektora żywnościowego, który zrodził kilka ciekawych dyskusji pomiędzy szwedzkimi i polskimi firmami.
Ze strony szwedzkiej przybyło 6 firm produkujących składniki spożywcze stosowane w przemyśle piekarniczym, cukierniczym, mleczarskim oraz w produkcji lodów, słodyczy i napojów: ASM Foods, Culinar Polska Sp. z o.o., Einar Willumsen, Källbergs AB, Nordarom AB i Granular AB – The Real Stevia Company.
Strona polska reprezentowana była przez ponad 25 wyselekcjonowanych producentów oraz dystrybutorów produktów spożywczych.

To pierwsze tego typu spotkanie biznesowe zorganizowane dla szwedzkich i polskich firm, które – w efektywny podobno sposób – zapoczątkowało współpracę pomiędzy Polską i Szwecją w sektorze żywnościowym.

Pozostaje mi życzyć trwałości owej współpracy oraz dalszych równie pozytywnych inicjatyw.

Ambasador Szwecji w Polsce, Staffan Herrström wygłosił na seminarium przemówienie, z którym można się zapoznać na stronie: http://www.swedenabroad.com/Page____132494.aspx

Więcej na temat inicjatywy „Innowacyjne składniki spożywcze 2011”
http://www.swedishtrade.se/sv/vara-kontor/europa/polen/aktuella-projekt/Innovative-food-ingredients-2011—Poland1/

 
Na podstawie:
Ambasada Szwecji w Warszawie
http://www.swedenabroad.com/Start____17949.aspx

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email