Wydawnictwo REA proponuje nam trzy pozycje, z których dwie to nowości

Pierwsza to „Wielkie serce Mike’a Larssona”, której autorem jest Olle Lönnaeus
Mike Larsson ma wielkie serce, podobnie jak talent do wpadania w tarapaty. Przyczyną jest wybuchowy charakter, który ostatecznie prowadzi go za kratki. Po wyjściu z więzienia Mike decyduje się rozpocząć nowe życie i stać się prawdziwym ojcem dla swojego dorastającego syna. To wzruszająca książka o ojcowskiej miłości, wielkiej nadziei, ale i złu, które czai się za rogiem.

Autor: Olle Lönnaeus
ISBN 978-83-7544-436-0
Liczba stron 384
Format (w milimetrach) 150 x 225
Okładka Miękka
Wydawnictwo: REA
Rok wydania: 2012

Dla przypomnienia.
Olle Lönnaeus zadebiutował u nas książką pt. „Pokuta”, wydaną również przez Wydawnictwo REA.
Historia powieści osadzona jest w niewielkiej miejscowości na południu Szwecji gdzie dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofarami są Herman i Signe Jönssonowie, starsze małżeństwo, które niedługo przed śmiercią wygrało na loterii sporą sumę pieniędzy. Podejrzenie pada na ich głównych spadkobierców: biologicznego syna Klasa i adoptowanego – Konrada, który na żądanie policji przyjeżdża do miasteczka po 30 latach nieobecności.
Powrót Konrada w rodzinne strony przywołuje bolesne wspomnienia, a śledztwo, które rozpoczyna na własną rękę, powoli prowadzi do przerwania zbiorowego milczenia i odkrycia okrutnej prawdy o jego biologicznej matce. Tymczasem w okolicy dochodzi do kolejnej zbrodni…

Mówią o nim kolejny Stieg Larsson… tylko, że lepszy.
Olle Lönnaeus (ur. 1957) przez 20 lat był dziennikarzem gazety Sydsvenska Dagbladet piszącym o sytuacji politycznej w Szwecji, Europie i na Bliskim Wschodzie. Swoje zainteresowania skupiające się wokół problemów społecznych, tj. przemyt ludzi i wyzysk pracowników zza granicy oraz ekstremizmów religijnych, potrafi umiejętnie wpleść w swoje powieści. Jest laureatem wielu szwedzkich nagród, zarówno za prowadzone śledztwa dziennikarskie – nagroda „Guldspaden”, jak i dokonania literackie – nagroda Szwedzkiej Akademii Pisarzy Kryminałów za najlepszą powieść debiutancką pt. Pokuta.
Źródło: http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/olle-lonnaeus

Kolejna premiera to „Na końcu drogi”, której autorem jest Björn Jakobsson
W trakcie jesiennych ferii Ivona wraz z swoją piętnastoletnią przyrodnią córką Polly wybierają się do domu na północy Szwecji, aby spędzić kilka dni sam na sam, bez telewizji, internetu i telefonów komórkowych. Pobyt w odciętym od cywilizacji miejscu miał być dla nich obu początkiem nowego życia. Stał się jednak początkiem koszmaru. Padający intensywnie śnieg uniemożliwia kontakt z światem, w okolicy policja ściga dwóch przestępców podejrzanych o brutalne morderstwo…

Autor: Björn Jakobsson
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 256
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Rea
Wymiary: 15.0 x 22.5 cm
ISBN: 9788375444377
Tłumaczenie: Kostrzewska Magdalena

 
Björn B. Jakobsson (Jacobsson)
Pisarz szwedzki. Dorastał w Solnie pod Sztokholmem. Pisarstwem zajmuje się od 18. roku życia. Od kilku lat trudni się także tłumaczeniem literatury dziecięcej i młodzieżowej. Mieszka na wyspie Kungsholmen z żoną i dwiema córkami.
źródło opisu: http://www.bok.nu/Bjorn_B_Jakobsson/Haka_Visselkraka

 
Na podstawie
Wydawnictwo REA
http://www.rea-sj.pl/
 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email