Subtelność, minimalizm i ergonomia to główne zasady uznawane przez Skandynawów. Jednych zachwyca ten umiar innych wręcz odpycha, zdania są podzielone, natomiast jedno jest pewne, że skandynawski design wciąż cieszy się dużą popularnością.

Cechą charakterystyczną stylu skandynawskiego jest jasna, widna i optycznie powiększona przestrzeń. Taki rezultat osiąga się przede wszystkim dzięki różnorodnej palecie bieli. W aranżacjach wykorzystuje się również barwy pastelowe: niebieski, zielony, szary, bladoróżowy oraz odcienie kremowe.

Głównym materiałem używanym przy urządzaniu wnętrz jest drewno. Parkiet albo deski jesionu, dębu lub świerku położone na podłodze dodają pomieszczeniu ciepła i przytulności, podobnie jest w przypadku drewnianych mebli., które doskonale wpisują się w ten styl. Są lekkie, praktyczne, uniwersalne, o prostych kształtach.

Ponieważ stylem skandynawskim rządzi minimalizm, trzeba uważać z ilością zgromadzonych sprzętów, natomiast te, które są, powinny być najwyższej jakości. Świetnie będą harmonizować z całością świeże kwiaty oraz świece. Okna ozdabiane są jedynie cienkimi firankami np. z koronki. Na ścianach mogą pojawić się tapety o delikatnych kwiecistych lub pasiastych wzorach. Ważne też są lustra, gdyż naturalnie powiększają wnętrze oraz odbijają światło

Domosfera.pl po raz kolejny robi przegląd wnętrz zaaranżowanych w stylu skandynawskim.
I tak, znajdujemy tu m.in.  propozycję mieszkania dla studentów po skandynawsku
Studenckie mieszkanka bardzo często bywają szare i bez polotu, a okazuje się, że niewiele trzeba aby je uatrakcyjnić. Przykładem może być ta aranżacja, która udowadnia, że wnętrze nie potrzebuje ani kłopotliwych remontów, kosztownych mebli lub dodatków.

Skandynawski styl w wynajmowanym mieszkaniu może się okazać najatrakcyjniejszym i równocześnie najtańszym rozwiązaniem. Kluczem do tego stylu jest biel, która panuje w całym mieszkaniu. Do tego dodajmy proste, drewniane meble np. z IKEI, oraz kolorowe wyraziste dodatki, a możliwe będzie osiągnięcie niezwykle ciekawej aranżacji. Konsekwentnie dobierając kolory i wzory, unikając ciężkich i trudnych w aranżacji mebli, możemy stworzyć ładne i przyjemne mieszkanie w modnym stylu.

Propozycję wnętrz można obejrzeć na
http://www.domosfera.pl/wnetrza/1,99686,10358086,Mieszkanie_studenckie_po_skandynawsku_.html

inne inspiracje
http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,93231,10485018.html?i=0&bo=1

Na podstawie
http://blogporta.muratordom.pl/pdmurator/aranzacja-wnetrz/26-design/68-styl-skandynawski
www.domosfera.pl
 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 20 października 2011 | Kategoria: Inne, Wydarzenia w Polsce, Wzornictwo | Tagi: , , ,