1678_uczciwa_oszustkaPolecamy szczególnie Waszej uwadze, książkę Tove Jansson pt. „Uczciwa oszustka”, która ukaże się w styczniu 2013r. Nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

To pierwsza na polskim rynku powieść dla dorosłych autorstwa twórczyni legendarnego cyklu o Muminkach.

Kilka słów o książce…
W małej miejscowości Västerby, położonej nad skutą lodem zatoką, od miesięcy sypie śnieg. Ludziom pozostaje więc głównie wymienianie plotek. Tego roku na językach wszystkich są Katri Kling oraz Anna Aemelin. Ta pierwsza uchodzi za dziwaczkę. Stroni od ludzi, mieszka w mansardzie nad sklepem z prostodusznym bratem oraz bezimiennym psem. Anna to szanowana ilustratorka książek dla dzieci, zamożna właścicielka opustoszałej posiadłości. Katri uzna Annę za łatwy cel swoich manipulacji.Kobiety połączy dziwaczna relacja…Czy jednak mogą się czegoś nawzajem nauczyć?

Tove Jansson (1914–2001) marzyła, by zostać latarnikiem, a stała się znaną na całym świecie pisarką, malarką, ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie, Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: Małe trolle i duża powódź. Po dwóch kolejnych powieściach: Komecie nad Doliną Muminków (1946) i W Dolinie Muminków (1948) pisarka zyskała ogromną popularność, a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.
http://www.moomin.com/tove/
http://jansson-tove.blogspot.com/

Dodatkowe informacje o książce
Uczciwa oszustka, Tove Jansson
Premiera: 30 stycznia 2013 roku
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
tłumaczenie: Halina Thylwe
rok wydania: 2013
liczba stron: 240
rodzaj wydania: oprawa twarda
format: 130 x 197 mm
przedział wiekowy: 18-100
numer ISBN: 978-83-10-11967-4

Na podstawie
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
www.nk.com.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email