Polecam wyjątkowe wydarzanie – premierę spektaklu pt. ”W sprawie uwodzenia” opartej na „Dzienniku uwodziciela” Sørena Kierkegaarda

Spektakl  rozgrywa się na dwu płaszczyznach – w historię nietypowego romansu wplatają się wątki z protoegzystencjalnej filozofii Kierkegaarda. Główny bohater traktuje miłość jak zadanie do spełnienia się w świecie własnych pragnień i fantazji. Tworzy sobie nie tylko wyobrażenia o procesie zakochiwania się, ale i strategie uwodzenia samego siebie. Jego rzeczywistość jest życiem złożonym z idei, która choć wymyślona, staje się realnym doświadczeniem codzienności.

Scenariusz i reżyseria: Marek Strąkowski

Obsada: Piotr Augustyniak, Barbara Gortat, Dorota Wiśniewska, Dominika Ciurzyńska, Karolina Stachurska, Marta Urbaniak

Premiera: 30 listopada, godz. 19.00 FabrySTREFA, ul. Piotrkowska 138/140 Łódź

wstęp wolny!

Kilka słów o Organizatorze:
Stowarzyszenie Fabrykancka to powołana w 2007 roku, niezależna organizacja skupiająca młodych i twórczych entuzjastów miasta Łodzi. Pierwszym dużym projektem Fabrykanckiej było przygotowanie internetowej platformy dla miłośników miasta – portalu www.fabrykancka.pl  Koncentrując się na trzech działach: Kultura, Urbanistyka i Historia, stworzono kompendium wiedzy o mieście i jego mieszkańcach.

Fabrykancka jest szczególnie kojarzona z działaniami mającymi na celu ochronę zabytkowej i historycznej architektury miasta. Od momentu powstania zwraca szczególną uwagę na potrzebę ochrony architektonicznego dziedzictwa Łodzi w tym budownictwa postindustrialnego. Ich akcje mają na celu uświadamiać i przekonywać, jak wielkim kapitałem jest fabryczne dziedzictwo Łodzi i jak istotne jest ono dla budowania tożsamości jej mieszkańców.

Wielkim wyzwaniem okazała się propozycja udostępnienia nam przestrzeni w należącej do Orange Property Group dawnej fabryce Ramischa a przyszłym Piotrkowska Center, w obszarze pomiędzy ulicami Piotrkowską i Roosevelta. Od października 2008 roku Stowarzyszenie Fabrykancka w fabryce Ramischa prowadzi interdyscyplinarne miejsce dla inicjatyw artystycznych, kulturalnych i prospołecznych – FabrySTREFA. FabrySTREFA jest dziś coraz lepiej rozpoznawalna i budzi duże zainteresowanie ze strony artystów, zespołów muzycznych i organizacji pozarządowych.
Na podstawie
http://www.fabrykancka.org  

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email