1 marca 2012 rozpoczął swoją kadencję 12 Prezydent Republiki Finlandii Sauli Niinistö Jego uroczyste zaprzysiężenie miało miejsce tego samego dnia w czasie posiedzenia fińskiego parlamentu.

W swojej mowie inauguracyjnej Prezydent Sauli Niinistö m. in. wyraził nadzieję, że Finlandia będzie miała odwagę się rozwijać: „Potrzebujemy odwagi do wzrostu naszej gospodarki. Mam zamiar systematycznie brać udział w reprezentowaniu na świecie fińskiej myśli i sukcesu. Chciałbym również być wsparciem dla nowego, rodzącego się ducha przedsiębiorczości. Wzrost musi uwzględniać warunki dyktowane przez ludzi i środowisko.”

”Dodatkowo potrzebujemy odwagi do rozwoju i jako jednostka i jako naród. Chciałbym brać udział w budowaniu spójnej Finlandii, gdzie każdy człowiek jest ważny i gdzie każdy ma swoje właściwe miejsce.” – powiedział m.in. Prezydent Sauli Niinistö.

Po uroczystości zaprzysiężenia nowy Prezydent Finlandii Sauli Niinistö z małżonką oraz ustępująca Prezydent Tarja Halonen z małżonkiem pozdrawiali obywateli Finlandii z balkonu Pałacu Prezydenckiego.

Na podstawie:
Ambasada Finlandii w Warszawie
http://www.finland.p

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email