Od 9 września w kinach studyjnych w Polsce, a 8 września o godz. 21:00 w warszawskiej Kinotece odbędzie się przedpremierowy pokaz duńskiego filmu „Braterstwo”.   
Po seansie, Organizatorzy zapraszają na wspólny toast wzniesiony blisko 70 butelkami szampana i dancing w foyer Kinoteki do późnej nocy!

Jury festiwalu w Rzymie, pod przewodnictwem Milosa Formana uznało “Braterstwo” za najlepszy film w konkursie, honorując najważniejszą statuetką.
„Braterstwo” przedstawia środowisko duńskich neonazistów, w którym najbardziej błyskotliwy spośród rekrutów – Lars – jest jednocześnie zakamuflowanym gejem. Zawiedziony po pominięciu go przy rozdzielaniu awansów w wojsku, wydaje się kwestionować swoja męskość i szuka jej potwierdzenia gdzie indziej. Trafia do neonazistowskiej grupy, gdzie jest szanowany i doceniany, całkowicie wnika w nowe środowisko. Tam poznaje  Jimmy’ego, jednego z inicjatorów brutalnego linczu na młodym geju. Wkrótce wzajemna fascynacja Larsa i Jimmy’ego staje się dla obu bardzo niebezpieczna i coraz trudniejsza do ukrycia…..

Film porusza kwestię tzw. braterstwa, skomplikowane relacje między jej członkami elektryzują, przybierając co raz inną formę: przyjaźni, twardej rywalizacji, a momentami homoseksualnej fascynacji i pożądania.
Trailer filmu: www.youtube.com/rainbowcollectionPL

Reżyser NICOLO DONATO o filmie: Dawno temu zobaczyłem film dokumentalny o nazistowskich gejach i poczułem się dziwnie. Byłem wtedy anty-nazistą i robiłem mnóstwo głupich rzeczy. [Leni] Riefenstahl zrobiła intro do jednego ze swoich filmów o olimpiadzie, gdzie atleci myją się nawzajem, szorują pod prysznicem, wszyscy oczywiście nadzy. I pomyślałem: co tu się dzieje? Czy to ma byś hitlerowski film? Nie pasowało to do mojego wyobrażenia nazizmu. Ale, oczywiście, nie można wybierać orientacji seksualnej. Nie wiem, czy w Danii są geje wśród nazistów, ale w Niemczech są. Dlatego zrobiono ten dokument.”

Przedsprzedaż biletów w kasie Kinoteki, więcej informacji 22 551 70 70 lub biuro@kinoteka.pl  lub rainbow@mayfly.pl

Kinoteka
Pl. Defilad 1
Warszawa

Braterstwo (Broderskab)
reżyseria: Nicolo Donato
scenariusz: Nicolo Donato, Rasmus Birch
aktorzy: Thure Lindhardt, David Dencik, Signe Egholm Olsen
gatunek: dramat
kraj produkcji: Dania
rok produkcji: 2009
czas trwania: 90 minut

Na podstawie:
KINOTEKA
www.kinoteka.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 7 września 2011 | Kategoria: Film, Imprezy, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , ,