Mam poczucie, że w tym roku islandzcy artyści rozpieszczają nas szczególnie. Chyba każdego miesiąca, gości u nas jakiś muzyk z Islandii.

Wkrótce zagara u nas niezwykły zespół – Retro Stefson. Zespół będzie dzielił się swoimi nieskończonymi pokładami radości scenicznej podczas wiosennej trasy, która rozpocznie się już pod koniec tego miesiąca. Z tej okazji Islandczycy zagoszczą również w Polsce i przywiozą ze sobą Hermigervilla – swojego współpracownika. Wg. Iceland Music Export, będzie on z zespołem na całej trasie, a na islandzkiej scenie muzycznej jest znany z tego, że wzbudza fale, tworząc własną elektronikę, obdarzając znajomych po fachu remiksami, a także współpracuje przy wydawnictwach m. in. Berndsena czy właśnie Retro Stefson.

Retro Stefson występował u nas w zeszłym roku podczas OFF Festivalu, który sporej części publiczności zapewne utkwił w pamięci na czas dłuższy. Tym razem na scenie wybrzmi nie tylko Kimba, która jest znakiem rozpoznawczym zespołu, ale przede wszystkim materiał z nowej płyty zatytułowanej po prostu Retro Stefson. Album ten pokrył się w Islandii złotem na początku tego roku i został nominowany do prestiżowej nagrody Nordic Music Prize. Podczas wiosennej europejskiej trasy dominować będą rytmy zdecydowanie bardziej taneczne niż bywało to do tej pory, aczkolwiek młodzi muzycy wciąż z gracją serwują koktajl gatunkowy, który całkiem dobrze im wychodzi. Uwaga, bardzo energetyczny!

Gorąco polecamy!

Czas i miejsca:

Klub Pod Minogą
ul. Nowowiejskiego 8 w Poznaniu
środa 24 maja 2013

Klub Powiększenie
ul. Nowy Świat 27 w Warszawie
czwartek 25 maja 2013

Na podstawie:
http://www.muzykaislandzka.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email