W Walentynki, 14 lutego 2011 roku, ukaże się pierwszy po dziesięcioletniej przerwie album Roxette „Charm School”.

Istniejący od ćwierćwiecza duet to jedna z najsłynniejszych szwedzkich grup pop. Marie Fredriksson i Per Gessle sprzedali do tej pory 70 milionów płyt.

Ich wielką trasę koncertową „The Joyride Tour 1991-92” obejrzało ponad milion ludzi na 108 koncertach na 4 kontynentach. Najpopularniejszy utwór – „It Must Have Been Love” – według szacunków w stacjach radiowych samych Stanów Zjednoczonych w latach 1990–2005 został odtworzony ok. 4 miliony razy. Inne znane przeboje to „Listen to Your Heart”, „Sleeping in My Car”, „How Do You Do!”, „Neverending Love”, „Fading Like a Flower”, „Spending My Time” oraz „The Big L”.
Roxette nazywane jest często „współczesną „ABBĄ”.

Nowy krążek „Charm School” zawierać będzie 12 piosenek utrzymanych w stylu klasycznego Roxette.

Szanse na comeback Roxette wyglądały mizernie, gdy jesienią 2002 roku u Marie Fredriksson wykryto guza mózgu. Ale artystce udało się pokonać chorobę i w 2009 roku muzycy zaczęli ponownie współpracę. Pojawili się m.in. podczas amsterdamskiego koncertu z trasy Pera, by wspólnie wykonać „It Must Have Been Love” i „The Look”. Byli również  gwiazdą tournee „Night of the Proms”, w ramach której wystąpili dla ponad 600 tysięcy słuchaczy w Holandii, Belgii i Niemczech.

Zanim 19 czerwca 2011 r. wystąpią na warszawskim Torwarze, Roxette będzie gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej Telewizji Polsat i Miasta Stołecznego Warszawa, która odbędzie się na Placu Konstytucji.

Będzie to pierwszy koncert Roxette w Polsce. Prawie 20 lat temu, w 1991 roku, dwa występy zespołu – w Katowicach i Warszawie – w ostatniej chwili zostały odwołane.

Bilety na koncert  w Polsce w cenach: 121 zł, 143 zł i 154 zł, 679 zł (VIP) dostępne są w sprzedaży od 8 listopada od godz. 10.00

Polska strona zespołu
http://www.roxette.pl


Oficjalna strona zespołu
http://www.roxette.se

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 19 stycznia 2011 | Kategoria: Events, Imprezy, Muzyka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , ,