Trzydniowy festiwal Audioriver to wyjątkowa propozycja dla osób spragnionych dobrej muzyki.

W ciągu ostatnich 6 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło ponad 200 gwiazd muzyki elektronicznej i niezależnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już blisko 120 tys. fanów z Polski i Europy, a ostatnia edycja zgromadziła na plaży ok. 17 tys. osób.
Festiwal odbywać się będzie w dniach 27- 29 lipca w Płocku.

W tym roku, jednym z gości festiwalu będzie norweski zespół Röyksopp, w Polsce całkiem dobrze znany.
Za nazwą zespołu kryje się dwójka Norwegów – Svein Berge oraz Torbjørn Brundtland. Duet, takimi przebojami, jak „Remind Me”, „What Else Is There?” czy „The Girl and the Robot”, ugruntował swoją pozycję na globalnej scenie muzycznej. Ich cztery albumy zdobyły szereg nagród i status platynowych płyt, tym samym otwierając formacji drogę do głównego nurtu popkultury.

Z Norwegami chętnie współpracują uznane nazwiska, jak Lykke Li, Robyn i Karin Dreijer Andersson, czyli Fever Ray i połowa The Knife, a efekty tych kooperacji zawsze odbijają się głośnym echem na światowej scenie muzycznej. Ponadto Svein i Torbjørn często są zapraszani do stworzenia autorskich remiksów dla twórców reprezentujących nieco odmienne gatunki muzyczne. Wśród nich znajdziemy m.in. formację Coldplay, Kings of Leon, The Streets, Petera Gabriela, Lady Gagę i Depeche Mode.

Twórczość Röyksopp jest mocno zakorzeniona w scenie klubowej, często okraszona wpływami italo-disco. Eksperymentując z wpływami rocka i muzyka elektroniczną lat 70., duet upodobał sobie stylistykę synth-popu, poza ramy którego niechętnie wykracza. W efekcie ich muzyka jest mieszanką niespodziewanego z dobrze znanym. Klasyką i novum wśród elektronicznych brzmień.
www.royksopp.com
Strona festiwalu
http://www.audioriver.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 20 lipca 2012 | Kategoria: Events, Imprezy, Inne, Muzyka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , , ,