Jeden z najciekawszych seriali politycznych ostatnich lat – porównywany z amerykańskim „House of Cards”, nagrodzony BAFTĄ duński „Rząd” będzie można oglądać na kanale ALEKINO+ już od środy od 7  sierpnia.

Oryginalny tytuł serii „Borgen” oznacza „zamek” i w potocznym języku odnosi się do Christiansborgu – kopenhaskiego zamku królewskiego, który jest obecnie siedzibą duńskiego parlamentu. Tematyka serialu oscyluje wokół niejednoznacznej i trudnej symbiozy dwóch środowisk: ludzi mediów i polityki. Seria zdradza zarówno kulisy władzy, jak i pracy dziennikarzy. Obnaża wątpliwe moralnie decyzje i intrygi, które są stosowane do osiągnięcia celu. „Rząd” odpowiada też na pytanie, jak wysoką cenę można zapłacić za sukces w polityce.

Bohaterami serii są przedstawiciele trzech środowisk: dziennikarka Katrine (w tej roli Birgitte Hjort Sorensen), doradca medialny Kasper Juul (Pilou Asbak) oraz pierwsza duńska premier, Birgitte Nyborg, w którą brawurowo wcieliła się Sidse Babett Knudsen. Rola ta przyniosła Dunce nominację do Emmy oraz statuetkę BAFTA TV zdobytą wspólnie z reżyserem SORENEM KRAGH-JACOBSENEM jednym z twórców serii.

„Rząd” wyprodukowała wytwórnia DR, odpowiedzialna za międzynarodowy sukces serialu kryminalnego „Forbrydelsen” – „The Killing”, który polscy widzowie poznali również dzięki ale kino+.

 

Rząd/ Borgen

serial polityczny, Dania, 2010, 58 min.

reżyseria: Soren Kragh-Jacobsen

obsada: Birgitte Hjort Sorensen, Pilou Asbak, Sidse Babett Knudsen

Premiera w ale kino+: 7.08.2013 r.

 

czytaj wiecej: http://www.alekinoplus.pl/program/film/rzad_41298#ixzz2d3ZaLYCI

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 17 sierpnia 2013 | Kategoria: Events, Film, Polityka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , ,