W dniach 23 -24 września, w Białymstoku odbędzie się Up To Date Festival – jedyna w swoim rodzaju platforma, na której muzyka spotyka się z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna muzyka elektroniczna oraz niebanalny hip-hop w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi mają na celu porwanie umysłu i… ciała na oddaloną od codzienności zaklętą wyspę, dzielnie stawiającą opór morzu banalności i tandety.

Białystok Up To Date Festival jest inicjatywą oddolną, wspieraną przez Urząd Miejski w Białymstoku oraz Podlaski Urząd Marszałkowski stworzoną przez nas: młodych duchem, a jednocześnie dorosłych do podjęcia wyzwania.

Trzy sceny parujące energią muzyczną oraz wystawy, instalacje, performansy audiowizualne… To tylko część naszego niecnego planu.

Podczas tegorocznego festiwalu wystąpią artyści z Islandii, Norwegii i Szwecji.

 

YAGYA — REYKJAVIK, ISLANDIA
Jego islandzkie nazwisko brzmi tak dziwnie, że nawet nie wiemy jak je wymówić. ale co z tego, skoro jego muzyka steruje uczuciami tysięcy słuchaczy ambientu i dub techno na całym świecie. od dziecka uczył się jak wykorzystywać syntezatory do tworzenia nastroju w muzyce, dzięki czemu wydał trzy albumy: ‘rhythm of snow’ (force inc.), ‘will i dream during the process’ i ‘rigning’ (sending orbs) – każdy z nich to podróż w intensywnie lekkie dźwięki. we wrześniu również na węglowej.
http://www.myspace.com/steiniplastik

 

LOOPTROOP ROCKERS — VÄSTERÅS, SZWECJA
Raperzy ze Szwecji: swoimi nagraniami i żywiołowymi koncertami sukcesywnie podbija Europę i świat. Po czterech albumach, kilkunastu singlach, oraz wielu pobocznych projektach, nadszedł czas na najnowszy album ‘professional dreamers’ który muzycy zaprezentują podczas białystok up to date festiwalu.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Looptroop
http://www.looptrooprockers.com/

 

BIOSPHERE LIVE! — TROMSØ, NORWEGIA
Prawdopodobnie najbardziej ceniony producent ambientowy na świecie. Geir Jenssen, występujący także pod pseudonimem Biosphere, pochodzi z Norwegii. Pseudonim Biosphere pochodzi od nazwy stacji Biosphere 2 Space Station Project, zamkniętego szklanego budynku, zbudowanego na pustyni w Arizonie, w której badano możliwość stworzenia samowystarczalnej stacji kosmicznej; przez blisko dwa lata żyło w niej kilkanaście osób, zasadniczo odciętych od środowiska zewnętrznego. Uznana za ambient album wszech czasów „substrata: korzysta z samplowanych dźwięków ze źródeł science-fiction równie mocno jak również arktycznego pejzażu Norwegii (utwór ‘hyperborea’ z tej płyty został zamieszczony na ścieżce dźwiękowej filmu ‘the tree of life’ z bradem pittem w roli głównej). Po 5 letniej ciszy Biosphere powrócił z nowym albumem „n-plants” (http://www.kudosrecords.co.uk/index.php?page=detail&product=to84), do którego stworzenia inspiracją były japońskie elektrownie atomowe!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Geir_Jenssen
www.biosphere.no

 

Bilety
karnet dwudniowy: 59pln
bilety jednodniowe: pt 29pln/ sob 39pln
(bilety jednodniowe od 15.09 do 22.09 wyłącznie w ticketpro.pl,
23-24.09 – czyli podczas imprezy, wyłącznie w kasie festiwalowej)
kupić można
– w sieci ticketpro.pl (m.in. salony empik)

listę wszystkich punktów sprzedaży znajdziesz tu.
– na muno.pl
– na hip-hop.pl

 

w Białymstoku:
– metro, ul. doktor ireny białówny 9/1
– free way, ul. malmeda 19 lok.25
– kopiluwak, ul. sienkiewicza 9
w Warszawie:
– sideone, ul. chmielna 21
Więcej informacji na stronie festiwalu:
http://bialystokuptodate.pl/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email