Twórczość Sørena Kierkegaarda należy do najbardziej oryginalnych i fascynujących w czasach nowożytnych. Kierkegaard podkreśla w niej znaczenie oraz odpowiedzialność jednostki, dlatego nazywa się go ojcem egzystencjalizmu. Jego dogłębne analizy fenomenu strachu i zwątpienia wybiegały poza współczesne mu czasy, również jeśli chodzi o wiedzę psychologiczną. Kierkegaard żył, tworzył i umarł w Kopenhadze. Tam wydawał swoje książki, z których większość ukazała się pod pseudonimem. Nie znalazły one jednak za życia autora zbyt wielu odbiorców i nie przyniosły mu większego uznania. Jego niełatwa twórczość, obejmująca również cały szereg rozpraw wydanych pod własnym nazwiskiem, cechuje się ponadto wielkimi walorami literackimi i stanowi dzisiaj przedmiot intensywnych badań na całym świecie. Zasięg wpływu myśli Kierkegaarda jest globalny, a jego dzieła tłumaczone są na wiele języków.

Wystawa przygotowana została przez Centrum Badawcze Sørena Kierkegaarda w Kopenhadze i Duński Instytut Kultury dla upamiętnienia 200. rocznicy urodzin wielkiego Duńczyka.

Wystawa czynna w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza (w salach dawnej Księgarni Literackiej) od 2 do 23 września 2013.

Poniedziałki, wtorki i piątki – 10.00 – 16.00

Środy, czwartki – 11.00 – 18.00

Sobota – nieczynne

Niedziele – 11.00 -17.00

 

W ostatnią niedzielę miesiąca wystawy są nieczynne

Na podstawie
http://muzeumliteratury.pl/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 2 września 2013 | Kategoria: Events, Inne, Literatura, Wydarzenia w Polsce, Wystawy | Tagi: , , , , , ,