Poznań - promocja„Vággi Várri. W tundrze Samów” to podróż za koło podbiegunowe, do Laponii, mało znanej w Polsce krainy ciągle stereotypowo kojarzonej tylko z reniferami i ze św. Mikołajem. Autorzy za pomocą słowa i fotografii przenoszą czytelnika na dziewicze szlaki parków narodowych Szwecji, gdzie przemierzając mało znane tereny, rejestrują okiem przyrodnika i uchem muzyka unikalne obrazy. Oprócz niezwykłego opisu swoich trekkingów snują opowieści o Samach – mieszkańcach Laponii, ich skomplikowanej historii oraz bogatej tradycji. To wszystko jest zilustrowane muzyką i oryginalnym śpiewem Samów na dołączonej do książki płycie. Całość została wydana nakładem krakowskiego Wydawnictwa Alter.

16 marca 2013 r. (sobota), godz. 18.43, spotkanie z autorami książki o Laponii i jej mieszkańcach – Anną Nacher i Markiem Styczyńskim – połączone z występem muzycznym i prezentacją joiku – samskiego śpiewu – w ramach festiwalu Nordic Cross Point.

15 i 16 marca możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie na kiermaszu literatury skandynawskiej.

17 marca 2013 r. (niedziela) w kluboksięgarni Głośna w Poznaniu (ul. św. Marcin 30/8-9) o godz. 18.00 odbędzie się promocja książki Vággi Várri. W tundrze Samów autorstwa Anny Nacher i Marka Styczyńskiego. Spotkanie będzie połączone z prezentacją zdjęć Autorów z ich wypraw do Laponii.

Podczas spotkania możliwość zakupu książki w promocyjnej cenie!

Więcej informacji na stronie www.wydawnictwoalter.pl w zakładce Wydarzenia
oraz na stronie Facebook: www.facebook.com/WydawnictwoAlter

Książka do nabycia od 26 II w księgarniach w całej Polsce, a także za pośrednictwem strony internetowej Wydawnictwa Alter: www.wydawnictwoalter.pl.

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email