Serdecznie zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań z autorami książki „VÁGGI VÁRRI. W TUNDRZE SAMÓW” – Anną Nacher i Markiem Styczyńskim.

Wrocław - promocjaSpotkanie odbędzie się 14 marca 2013 r. (czwartek) w księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu (ul. Przejście Garncarskie 2) o godz. 19.00. Spotkanie będzie połączone z prezentacją zdjęć Autorów z ich wypraw do Laponii.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

„Vággi Várri. W tundrze Samów” to podróż za koło podbiegunowe, do Laponii, mało znanej w Polsce krainy ciągle stereotypowo kojarzonej tylko z reniferami i ze św. Mikołajem. Autorzy za pomocą słowa i fotografii przenoszą czytelnika na dziewicze szlaki parków narodowych Szwecji, gdzie przemierzając mało znane tereny, rejestrują okiem przyrodnika i uchem muzyka unikalne obrazy. Oprócz niezwykłego opisu swoich trekkingów snują opowieści o Samach – mieszkańcach Laponii, ich skomplikowanej historii oraz bogatej tradycji. To wszystko jest zilustrowane muzyką i oryginalnym śpiewem Samów na dołączonej do książki płycie. Całość została wydana nakładem krakowskiego Wydawnictwa Alter.

Więcej informacji na stronie www.wydawnictwoalter.pl

oraz na stronie Facebook: www.facebook.com/WydawnictwoAlter

Przypominamy, że książkę można kupić w księgarniach w całej Polsce od 26 lutego br. , a także za pośrednictwem strony internetowej Wydawnictwa Alter: www.wydawnictwoalter.pl

Polecamy i zapraszamy na spotkania!

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email