Polecam i zachęcam do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w Łodzi 8 grudnia, w ramach projektu „Mały Kinematograf”, na którym będziecie mogli poznać się z książką obrazkową o Muminkach – „Książką o Mimbli,Muminku i Małej Mi -Co było potem?” .
Książkę napisała i zilustrowała Tove Jansson.

To wyjątkowa pozycja i wielu może zadziwić! Opowiedziana wierszem historia Muminka. Dużo humoru, szczypta grozy, autorskie ilustracje zaskakujące nasyconymi kolorami. Rymy pięknie wykaligrafowane, a do tego – dziury w książce i zabawa w poszukiwanie Małej Mi. Czy Muminek doniesie mamie bańkę z mlekiem?

 

Program obejmuje:

• czytanki przed ekranem: „Co było potem? Książki o Mibli, Muminku i Małej Mi.” tekst i ilustracje: Tove Jansson,

• warsztaty plastyczne „Twoje Muminki”

• oraz projekcję filmu „Zima w dolinie Muminków” (1986), reżyseria: Lucjan Dembiński, Krystyna Kulczycka,  Dariusz Zawilski, Jadwiga Kudrzycka

Miejsce i czas:
18.12. (niedziela), godz.12.00
Kino Studyjne Kinematograf (Muzeum Kinematografii)
Pl. Zwycięstwa 1, Łódź

 
Kilka słów o wydawnictwie
EneDueRabe to młode Wydawnictwo z Gdańska, specjalizującym się w literaturze dziecięcej. Małych Czytelników traktują poważnie a wyrazem takiego podejścia jest publikacja mądrych, ambitnych i wartościowych książek, z powagą traktujących dziecko i jego świat.

Jak mówią wydawcy „Pragniemy towarzyszyć dzieciom w ich drodze przeistaczania się z radosnych maluchów w szczęśliwych dorosłych, wspierać ich rozwój emocjonalny, intelektualny poprzez stymulowanie talentów, umiejętności jakie każde dziecko ma w sobie . Starannie i z pasją szukamy na całym świecie pozycji, które poruszają tematy trudne, ważne, niejednokrotnie uznawane za tabu, ale również nie pozbawione są humoru, dziecięcej radości i spontaniczności. Sięgamy po autorów znanych, będących laureatami międzynarodowych nagród, autorów, których dzieła podbiły serca, zarówno najmłodszych czytelników, jak i ich rodziców w wielu krajach. Nasza oferta to nie tylko znani autorzy, ale też cieszący się szerokim uznaniem ilustratorzy.” .

Na podstawie:
http://www.eneduerabe.eu 
 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email