large_stalker_drukPrzed nami kolejny, nowy kryminał. Lars Kepler, znany u nas chyba dobrze, powraca z nowym tytułem. Książki jeszcze nie czytałam, ale relacje są obiecujące. Premiera książki już 27 lipca.

Kiedy do policyjnej skrzynki mailowej trafia krótki film przedstawiający kobietę w oknie, wszyscy uznają to za dziwny żart, ale już kilka dni później nikomu nie jest do śmiechu. Kobieta z okna pada ofiarą brutalnego morderstwa, jakiego nie pamiętają nawet najbardziej doświadczeni śledczy. Po paru dniach sytuacja się powtarza. Ofiarę kolejnego mordu znajduje jej mąż, który pod wpływem szoku sprząta miejsce zbrodni, a żonę obmywa z krwi i układa do snu. Niewiele pamięta i nie jest w stanie złożyć zeznań. Współpracujący z policją psychiatra Erik Maria Bark postanawia wprowadzić go w stan hipnozy, żeby dotrzeć do jego wspomnień. Hipnotyzer nie jest jednak gotowy na to, czego się dowie. Teraz musi zacząć kłamać.
Policja jest bezsilna. Takie sprawy trafiały zawsze na biurko Joony Linny, jednak komisarz zaginął ponad rok temu i już dawno został uznany za zmarłego…

„Stalkera” czyta się z wypiekami na twarzy. Wspaniałe opisy, mocno zarysowane postaci, akcja trzymająca w napięciu. Nowa książka Keplera to świetne antidotum na kryminalny banał zalewający rynek – Gunder Andersson

Mało kto potrafi tak budować napięcie jak Kepler. Za każdym razem kiedy myślisz, że zagadka już, już zostanie rozwiązana, autor wywraca fabułę do góry nogami.
„Ottawa Citizen”

To nie jest książka dla ludzi o słabych nerwach! Podobnie jak w poprzednich powieściach Kepler wciąga i nie daje zasnąć w nocy. Intensywne tempo, nagłe zwroty, wartka akcja – „Stalker” to prawdziwa jazda bez trzymanki.
Tom Egeland, „Verdens Gang”.

Przy najnowszej książce Larsa Keplera gęsia skórka gwarantowana! Lektura „Stalkera” to kompulsywne przerzucanie stron w oczekiwaniu na rozwiązanie zagadki […]. Pozytywnie uzależniająca opowieść o szaleństwie.
„Børsen”.

Informacje o książce

Seria wydawnicza: Ze Strachem
Język oryginału: Szwedzki
Tłumaczenie: Marta Rey-Radlińska
Autorzy okładek: Magdalena Palej
Data premiery: 27 lipca 2016
Nazwa wariantu: wydanie 1
Rodzaj okładki: miękka, foliowana
Wymiary: 125 mm × 205 mm
Liczba stron: 608
ISBN: 978-83-8049-330-8
Cena okładkowa: 44,90 zł

Pod pseudonimem „Lars Kepler” kryje się para znanych szwedzkich pisarzy: Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril. Są oni autorami serii powieści kryminalnych z komisarzem Jooną Linną w roli głównej. Ich pierwsza książka Hipnotyzer odniosła w Szwecji ogromny sukces, prawa do niej zostały sprzedane do 32 krajów, a w 2012 roku powieść zekranizowano. Oprócz Hipnotyzera polskim czytelnikom znane są także trzy inne książki o komisarzu Linnie – Kontrakt Paganiniego, Świadek i Piaskun.

Książkę wydało Wydawnictwo Czarne.
Www.czarne.com

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 18 lipca 2016 | Kategoria: Literatura, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , ,