Podczas krakowskiego festiwalu muzyki elektronicznej i tanecznej, Burn Selector Festival zagrają szwedzkie zespoły Niki & The Dove i MIIKE SNOW

Niki & The Dove

to sztokholmskie trio,w których muzyce jest zarówno niewypowiedziany niepokój znany z płyt rodzeństwa Dreijer, jak i niebywała skuteczność w konstruowaniu przystępnych piosenek nigdy nie ocierających się o popową papkę. Pierwszym singlem, którym zwrócili na siebie uwagę, nie tylko w rodzimej Szwecji było nagranie „DJ, Ease My Mind” wydane w 2010 nakładem wytwórni Moshi Moshi (nikt nie ma takiego ucha do debiutantów jak ta wytwórnia). Aktualnie singiel doczekał się wznowienia i oficjalnie poprzedza wydanie debiutanckiego albumu „Instinct”. Płyta ukaże się 14 maja. W Europie zespołem opiekuje się majors, a w Stanach Zjednoczonych kultowy Sub Pop!

MIIKE SNOW

Zespół powstał podobno dzięki …Britney Spears. Szwedzki duet Bloodshy & Avant w czasie prac nad albumem „In The Zone” dla Britney poznał Andrew Wyatta, z którym kilka lat później, już w Sztokholmie powołali do życia projekt Miike Snow. Z dwiema studyjnymi płytami na koncie, tuzinem przebojowych singli i rozpoznawalnym brzmieniem, Miike Snow stali się jednym z najważniejszych zespołów elektronicznych na Starym Kontynencie. Warto dodać, że także z sukcesami na amerykańskim rynku, o czym świadczą trzy kwietniowe, wyprzedane koncerty w nowojorskim Terminal 5. Dla publiczności Selector Festival możliwośc usłyszenia na żywo przebojów „Animal”, „Black & Blue” czy „Paddling Out”, będzie pierwszą taka szansą w Polsce.

Festiwal odbędzie się w dniach 1 – 2 czerwca na krakowskich Błoniach.

Polecamy !

Strona festiwalu:
http://www.selectorfestival.pl/festiwal_pl.html
 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email