Już od jutra w Poznaniu rozpocznie się wydarzenie dla projektantów, producentów i entuzjastów designu – arena DESIGN 2012. Spotkają się oni w dniach 5-8.03.2012 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Celem wydarzenia arena DESIGN od początku jego istnienia jest zwrócenie uwagi na kluczową rolę wzornictwa w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw.

Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia arena DESIGN jest sustainable design – wzornictwo zrównoważone. Różnorodne podejścia do tej tematyki będzie można poznać podczas warsztatów i wykładów.

Podczas tegorocznej arena DESIGN 2012 zaprezentuje się grupa designerów ze szwedzkiej wyspy Gotlandia, zajmujących się projektowaniem z wykorzystaniem lokalnych surowców (głównie wełny i betonu), zaprezentuje swój nowy projekt – studio Raw Baltic. Studio ma stać się miejscem spotkań producentów, twórców, architektów i pokazywać, że istnieje możliwość połączenia przemysłu ciężkiego z kreatywnymi gałęziami biznesu i turystyką.

Podczas swojej wizyty w Polsce, która potrwa do 10 marca, projektanci z grupy Grasp Raw odwiedzą także Zamek Cieszyn. Wizyta ma na celu nawiązanie kontaktów z polskimi producentami i projektantami.

Grasp Raw na targach arena DESIGN 2012: 7 marca, godz. 16.00

O grupie dowiesz się więcej na:
http://www.graspraw.se/index.html
Szczegółowy program na stronie:
www.arenadesign.pl

Na podstawie
Ambasada Szwecji w Warszawie
http://www.swedenabroad.com/CalendarView____22963.aspx?slaveid=137628&showperiod=2012-03-02

 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email