Promise and the Monster (właściwie Billie Lindahl) to młoda i niezwykle utalentowana Szwedka, uważana za jedną z największych nadziei współczesnego neo-folku.

Jej pierwszy album, wydany w 2008 roku i zatytułowany „Transparent Knives” został znakomicie przyjęty na całym świecie, płyta ukazała się również w Polsce. Ten owiany szczególną aurą krążek najłatwiej wpisać w nurt neo-folkowy, choć trudno ją jednoznacznie skategoryzować.

Drugi album zatytułowany „Red Tide” ukaże się w Polsce nakładem wytwórni Isound Labels. Szwedzki wydawca pisze o płycie: “to album o niebieskim widnokręgu na pustyni oraz mętnych wodach, o zmęczonych i brzydkich dziewczynach, które uciekają wzdłuż torów i przez plaże, które za długo są w destrukcyjnych związkach, podpalają swoje domy, by nigdy do nich nie wrócić.” Nietrudno zauważyć zmiany, jakie zaszły w muzyce artystki – niezwykle skromne i kameralne kompozycje z czasu pierwszej płyty zastąpione zostały przez piosenki bogaciej zaaranżowane i szlachetnie „radiowe”.

Promise and the Monster to singing-songwriting w najlepszym skandynawskim stylu, wyjątkowa propozycja dla fanów Stiny Nordenstam, Cat Power, Joanny Newsom czy Tori Amos. Warto wspomnieć o polskim akcencie w karierze artystki – Billie gościnnie wystąpiła na ostatniej płycie rodzimego duetu Twilite, wzbogacając dwa utwory o swoje wielkiej urody partie wokalne.

W grudniu Promise and the Monster wystąpi w Polsce po raz pierwszy – trasa koncertowa zorganizowana została przez 5am Independent Artists przy wsparciu i pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji.

Promise and the Monster wystąpi:

1.12 – Poznań, Meskalina
2.12 – Wrocław, Firlej
3.12 – Warszawa, festiwal Re:Wizje

 
Na podstawie:
Ambasada Szwecji w Warszawie
http://www.swedenabroad.com/News____57349.aspx?slaveid=132295

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email