Jula Postorder AB to rodzinna firma, której siedziba mieści się w miejscowości Skara, zatrudniającą ok. 1300 pracowników. Firma powstała w 1979 roku i w ciągu ostatnich pięciu lat odniosła sukces nie tylko rozwojowy (32 sklepy w Szwecji i 13 w Norwegii), ale również finansowy. Właścicielami Juli są Lars-Göran Blank i Karl-Johan Blank. Jula sprzedaje swoje produkty majsterkowiczom, oraz miłośnikom filozofii „Do It Yourself”, czyli „Zrób to sam”.

W sklepach sieci Jula, o powierzchni około 3 tys. mkw., można znaleźć przybory i narzędzia niezbędne podczas remontu domu i prac w ogrodzie, przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i specjalistów. W asortymencie są także produkty do wyposażenia domu, ogrodu czy garażu, artykuły biurowe i sportowe, szeroki wybór odzieży roboczej oraz sprzęt elektroniczny i małe AGD.

Koncepcja biznesowa firmy  dobrze przypomina koncepcje innych znanych szwedzkich firm:  dostarczaniu klientom produktów o wysokiej jakości, w przystępnych cenach. Udaje się to osiągnąć dzięki zakupom bezpośrednio od producentów z całego świata, bez udziału pośredników.

Aktualnie firma posiada 30 sklepów w Szwecji oraz 11 w Norwegii. Polska to kolejny etap ekspansji. Pierwsze sklepy Jula zostaną otwarte w listopadzie 2011 w Warszawie, w Parku Handlowym Janki i w Parku Handlowym Targówek. Ale na tym nie koniec. W listopadzie 2011 otwarte zostaną 2 obiekty w Warszawie, podpisano także umowy na otwarcia nowych sklepów w Gdańsku, Wrocławiu  i w Łodzi, w roku 2012.

Strona firmy:
http://www.jula.pl

 
Na podstawie:
Skandynawsko – Polska Izba Gospodarcza
http://www.spcc.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 5 listopada 2011 | Kategoria: Gospodarka, Inne, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , ,