Film „Avalon” w reżyserii Axela Peterséna powalczy o nagrodę główną w konkursie „Wytyczanie Drogi” podczas krakowskiego festiwalu filmowego OFFPLUS CAMERA, który zacznie się jutro i potrwa do 22 kwietnia.

Kilka słów o filmie…
Janne, świeżo zwolniony z więzienia mężczyzna po sześćdziesiątce, planuje powrót w wielkim stylu: pragnie otworzyć ekskluzywny klub tenisowy w szwedzkiej miejscowości Båstad, słynącej z corocznych zawodów w tej dyscyplinie. W projekcie pomaga mu jego siostra Jackie. Czas upływa im na przygotowaniach i snuciu wielkich planów – do momentu, w którym Janne powoduje nieszczęśliwy wypadek. Nagle świat bohaterów staje na głowie i zostają zmuszeni przez okoliczności do odpowiedzenia sobie na pytanie, co jest dla nich najważniejsze…

Reżyseria: Axel Petersén
Scenariusz: Axel Petersén
Zdjęcia: Måns Månsson

Axel Petersén urodził się w roku 1979 w Szwecji. Kształcił się w Royal Swedish Academy of Art oraz w czeskiej szkole filmowej FAMU. Zadebiutował w roku 2007 krótką formą „Numerologen”. Przez kilka lat zajmował się kręceniem podobnych obrazów. W roku 2011 zrealizował swój pierwszy długometrażowy film „Avalon”. Premiera odbyła się w lutym tego samego roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, gdzie Axel Petersen otrzymał nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI za najlepszy debiut reżyserski.
W najnowszej produkcji przenosi widza do lat 80-tych. Tytułowy „Avalon” to klub nocny, który zamierzają otworzyć bohaterowie. Akcja rozgrywa się w miejscowości Båstad, którą reżyser pamięta  z czasów dzieciństwa oraz wspólnych wycieczek z rodziną. Do pracy na planie, jako aktorów, zaangażował członków swojej najbliższej rodziny. Film otrzymał pozytywne oceny krytyków, a Axel zamierza wciąż rozwijać się w branży filmowej.
Reżyser będzie tez gościem festiwalu.
Szczegółowe informacje o programie na stronie festiwalu:
http://www.offpluscamera.com/

 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 12 kwietnia 2012 | Kategoria: Events, Film, Imprezy, Inne | Tagi: , , , , , , ,