Logo_OFF FestivalJuż za dwa dni rozpocznie się kolejny OFF FESTIVAL 2013

Festiwal, który potrwa od 1 do 4 sierpnia w Katowicach gościć będzie wielu wykonawców z Polski oraz z zagranicy. W tym roku wśród zagranicznych gości jest aż czterech wykonawców ze Szwecji. .

Są to zespoły

The Skull Defekts feat. Daniel Higgs,

Choć powstała ledwie w 2005 roku, szwedzka grupa The Skull Defekts cieszy się już kultowym statusem. Na OFF Festival przyjeżdżają z materiałem z wydanej w 2011 roku przez Thrill Jockey płyty „Peer Amid”, gdzie zagrają z undergroundowym Danielem Higgsem za mikrofonem. Ich wspólny koncert poprzedzi występ Higgsa solo.

Fire!

Szwedzka supergrupa, która śmiało poczyna sobie na obrzeżach współczesnej alternatywy i jazzu. Matsa Gustafssona (saksofony, Fender Rhodes, electronica) znamy m.in. z The Thing oraz współpracy z Peterem Brötzmannem, Sonic Youth czy Merzbow. Johan Berthling (bas) to ważna postać szwedzkiej sceny muzyki improwizowanej, związany m.in. z Tape. Andreas Werliin (instrument perkusyjne) to filar formacji Wildbirds & Peacedrums. Razem tworzą muzykę, dla której nie mogli wymyślić lepszej nazwy niż Fire!

Goat

Zamaskowani Szwedzi z wioski za kołem podbiegunowym. Autorzy płyty „World Music”, która pojawiła się znikąd i niespodziewanie wdarła na zestawienia najlepszych albumów 2012 roku. Zawiera pozornie chaotyczną, ale w gruncie rzeczy bardzo oryginalną i przemyślaną mieszankę kraut rocka, afrobeatu i podbitej elektroniką psychodelii, ze złotych czasów rave’u rodem. Dziennikarz brytyjskiego serwisu The Quietus twierdzi natomiast, że Goat to po prostu „voo doo, pieprzone voo doo!”

oraz solista

Jens Lekman.

Wiecie czym jest „I Know What Love Isn’t”, wydana jesienią 2012 roku trzecia płyta szwedzkiego artysty Jensa Lekmana? Arcysmutnym i przepięknym pocieszeniem. „Chciałbym, żeby otuchę znaleźli w niej zwłaszcza ci, którzy przeżywają rozstanie. Kiedy mi się to przytrafiło, szukałem muzyki, obrazów czy literatury, gdzie ktoś powiedziałby mi byłem w tej samej sytuacji. Nie znalazłem niczego i było mi z tym bardzo źle” – tłumaczył swoje intencje artysta.

Wyjątkowy na europejską skalę, OFF Festival Katowice zadebiutował w 2006 roku w Mysłowicach. Od trzech lat odbywa się w pierwszy weekend sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów – pięknej zielonej oazie w sercu przemysłowego Śląska. OFF Festival to nie tylko impreza muzyczna, ale i sposób na życie, w zgodzie z obowiązującymi trendami, pod prąd nudzie i przeciętności. Artur Rojek, pomysłodawca i szef festiwalu, postawił sobie za cel wspieranie muzyki trudnej, nietuzinkowej, nowej – i to właśnie na jego festiwalu wielu znakomitych wykonawców z całego świata ma okazję zaprezentować się w Polsce po raz pierwszy.

 

Więcej informacji o wykonawcach i koncertach na stronie festiwalu
http://off-festival.pl/aktualnosci/

 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 1 sierpnia 2013 | Kategoria: Events, Imprezy, Muzyka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , ,