15 kwietnia 2012 roku światową prapremierą teatralnej adaptacji „Tajemnicy diamentów”, pierwszej z bestsellerowej serii książek detektywistycznych dla dzieci szwedzkiego autora Martina Widmarka Teatr Miniatura rozpoczął realizację serialu teatralnego dla dzieci.

Seria „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” opowiada o dwójce przyjaciół z klasy, Mai i Lassem, którzy zakładają agencję detektywistyczną i pomagają rozwiązywać zagadki w fikcyjnym miasteczku Valleby.

Seria „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” to międzynarodowy bestseller, który dotychczas przetłumaczono na ponad 20 języków. Autor książek, Martin Widmark od 2004 roku co roku otrzymuje nagrodę Bokjuryn (szwedzką nagrodę literacką, zorganizowaną tak, że ponad 50 000 dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat głosuje na swoje ulubione książki) w kategorii wiekowej 7-9 lat. Jest najczęściej wypożyczanym autorem w Szwecji, zdetronizował w tym względzie samą Astrid Lindgren!

8 listopada 2012 o godz. 17.00 Teatr Miniatura zaprasza na kolejną prapremierę na podstawie książki Martina Widmarka i drugi odcinek serialu – tym razem będzie to „Tajemnica kina”.
Na miasteczko Valleby padł blady strach, ponieważ ktoś porywa psy dla okupu. Wśród poszkodowanych jest też sławna aktorka Iva Ross, która przyjechała do kina Rio na pokaz najnowszego westernu „Gwiżdżący Kowboj”. Zagrała w nim wraz ze swoim psem Karlem Filipem. Właściciele psów są zrozpaczeni, a policja bezradna. Przestępca jest niezwykle sprytny. Jedyny ślad, jaki zostawia, to list z żądaniem okupu. Komisarz policji zmuszony jest prosić o pomoc Maję i Lassego. Młodzi detektywi nie raz pomogli już policji, ale czy i tym razem uda im się rozwiązać zagadkę? Czy odnajdą miejsce przetrzymywania psów? Czy znajdą winnego?

Dodatkowe informacje:
Tajemnica kina
na podstawie książki „Tajemnica kina” Martina Widmarka i Heleny Willis z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”
tłumaczenie: Barbara Gawryluk
adaptacja i reżyseria: Ireneusz Maciejewski
scenografia i lalki: Dariusz Panas
muzyka: Old Time Radio
inspicjent: Zbigniew Okęcki
obsada
Lasse | Jakub Ehrlich
Maja | Wioleta Karpowicz
Zorban, Złodziej | Piotr Kłudka
Komisarz, Teodor | Jacek Majok
Iva Ross, Sprzedawca słodyczy, Złodziej | Hanna Miśkiewicz
Panna Lund, Złodziej | Magdalena Żulińska
Spektakl dla dzieci w wieku: od 6 lat

Prapremiera światowa: 8 listopada 2012

8 listopada o godz. 14.00 odbędą się również warsztaty dla dzieci, które poprowadzą Martin Widmark i Helena Willis, autorzy serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Uczestnikami warsztatów będą dzieci z klas 3-5 szkoły podstawowej, które zajmą pierwsze miejsca w konkursie literacko-plastycznym „Mam Cię”, organizowanym wspólnie przez Teatr Miniatura i Wydawnictwo Zakamarki.
http://teatrminiatura.pl
Realizację warsztatów dla dzieci Martina Widmarka i Heleny Willis wsparła Ambasada Szwecji.

Na podstawie
I cóż, że ze Szwecji
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=453809694677731&set=a.129439870448050.19718.119085241483513&type=1

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email