W dniach od 25. czerwca do 2. lipca w Warszawie, odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Teatrów Tańca „Zawirowania”.  

Podczas siódmej już edycji festiwalu spotkają się w Warszawie teatry tańca  z całego świata, wystąpi 18 zespołów z 16 krajów, począwszy od Meksyku, przez USA, Izrael aż do Japonii. W programie tegorocznego festiwalu szczegółną uwagę poświęcono Skandynawii.

Zaprezentowany zostanie cykl pod nazwą „Skandynawia tańczy w Warszawie” w ramach którego wystapią cztery zespoły z tego regionu, po jednym z każdego kraju:  Cullberg Ballet ze Szwecji, niekwestionowana gwiazda festiwalu ze spektaklem: „JJ Voices”, inspirowanym piosenkami Janis JoplinMancopy z Danii z „Cake & Consequences” projekcie z udziałem tancerzy z Tanzanii , Fricar Dance Company z Norwegii  z dynamicznym przedsięwzięciem tanecznym:” Kruk!”  oraz  Glims and Gloms  z Finlandii z solowym przedstawieniem :  “A man without a shade in his soul”. Każdy z tych zespołów cieszy się uznaniem w swoim kraju, natomiast dośćrzadko można ich spotkać razem, na dodatek poza Skandynawią.

Zapewniem, że będą to niezapomniane wrażenia. Zobaczyć ich wszystkich i samemu ocenic jak to jest z tym skandynawskim temperamentem. Platforma tańca tych właśnie krajów, która odbywała się w tym roku w Sztokholmie ( zorganizowana po raz pierwszy ) była zatytułowana: ‘Gorący lód’ i ta pozorna sprzeczność zdaje się najlepiej oddawać ducha teatrów tańca tego regionu.

Program uzupełniają zespoły z krajów Europy Środkowej, tancerze z Nowogrodu  w Rosji, grupy tańca współczesnego  z Niemiec i Francji. To wszystko składa się na kwiecistą wiązankę nowych kierunków, tendencji  i stylów współczesnego tańca.

Wszystko to będzie można obejrzec między 25 czerwca i 2 lipca 2011 w Teatrze Stara Prochownia, na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego oraz w Teatrze Narodowym.

Więcej informacji na stronie festiwalu
http://zawirowania.pl/?p=3

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email