Tarja Turunen, ex – głos słynnej formacji Nightwish, 16 stycznia 2012 roku pojawi się na koncercie w Polsce, który odbędzie się w warszawskim klubie Stodoła. Styczniowy koncert zapowiadany jest jako wyjątkowy, gdyż ostatni raz będziemy mogli posłuchać Tarji prezentującej repertuar z albumu „What Lies Beneath”. Artystka planuje podobno zrobić sobie  kilkuletnią przerwę, zanim znów pomyśli o nagraniu nowego materiału.

Tarja Turunen to niezwykła artystka obdarzona fantastycznym, operowym głosem, jedna z najważniejszych postaci fińskiego rocka i źródło największych sukcesów formacji Nightwish. Tarja solowo już kilkakrotnie gościła w Polsce, za każdym razem wzbudzając zachwyt wśród polskiej  publiczności. Uczestnicy koncertów Turunen zawsze podkreślają ich niezwykłość i niesamowitą atmosferę.

Artystka mimo ogromnego sukcesu Nightwish w 2006 roku zdecydowała się na karierę solową i zadebiutowała świątecznym albumem „Breath from Eternity”, który w samej Finlandii sprzedał się w nakładzie ponad 30 000 kopii. Kolejnym sukcesem okazał się wydany w listopadzie 2007 roku krążek „My Winter Storm”, który już w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął status złotej płyty, natomiast singiel „I Walk Alone” przez wiele tygodni zajmował najwyższe pozycje list przebojów w Finlandii oraz Niemczech.

Nagrania na najnowszą płytę „What Lies Beneath”. zakończono w kwietniu ubiegłego roku, a jej premiera miała miejsce we wrześniu. Sama Turunen tak mówi o wydawnictwie: To była długa i trudna droga, ale jestem zadowolona z każdego wykonywanego kroku, bo wiem, że album będzie cudowny i potężny. Tarja na swoich solowych płytach zdołała zawrzeć emocje i cudowną atmosferę znaną z najlepszych krążków Nightwish.

Niezwykły talent artystki został doceniony przez rodzimy przemysł muzyczny, który nominował ją do nagrody Emma, fińskiego odpowiednika Grammy w kategorii Najlepszy Fiński Artysta, natomiast w Niemczech Tarja zdobyła nominację do nagrody Echo, w kategorii najlepszego debiutanta!
Więcej informacji na stronie: www.metalmind.com.pl

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 032/205 25 00 (wew. 101), email:koncerty@metalmind.com.plwww.metalopolis.plwww.metalmind.com.pl
Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl,www.metalopolis.pl

Na podstawie:
http://www.metalmind.com.pl
 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 5 stycznia 2012 | Kategoria: Imprezy, Muzyka, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , , ,