Tarja_plakat_LOdZ.jpg_nc-wp_681x961Niezmiernie miło jest nam poinformować o tym wydarzeniu.
Już w najbliższy poniedziałek, o godz. 19.00, w łódzkiej WYTWÓRNI zaśpiewa wyjątkowa, liryczna sopranistka, kompozytorka i pianistka Tarja Turunen, była wokalistka grupy Nightwish – jednej z najpopularniejszych kapel rockowych w Finlandii

Tarji nie trzeba chyba przedstawiać miłośnikom fińskiego rocka.
Etymologicznie imię Tarja w języku fińskim wiąże się z ogrodem i taki jest też styl muzyczny Tarji. To cały ogród pełen kwiatów dźwiękowych, począwszy od ujmująco pięknej barwy głosu o niewiarygodnych wręcz możliwościach wokalno-ekspresyjnych, a skończywszy na cudownym złotym środku pomiędzy światem klasycznej doskonałości a pazurem rocka i metalu, często ze szczyptą gotyku.
Tarja połączyła brzmienie rocka z tym, co najlepsze w klasyce – i to na najwyższym poziomie technicznej doskonałości. – Koncerty Tarji będą muzyczną przygodą dla tych, którzy cenią sobie wolność wypowiedzi artystycznej i lubią soczystego, porządnego rocka i metal z nutką wyrafinowania klasycznego – zaznacza Dagna Pozorska.

Tarja Turunen ma na koncie platynową i złotą płytę za „My Winterstorm” z 2007 roku i „What Lies Beneath” z 2010 r., a obecna trasa „Colours in the Road” do najnowszej płyty „Colours in the Dark” jest szczególna, ponieważ ostatnia płyta jest wielkim skokiem w rozwoju artystycznym Tarji; artystka jednocześnie promuje drugi album i trasę „Beauty and the Beat”.

Serdecznie zapraszamy do Łodzi na spotkanie z Tarją !

http://www.tarja-coloursinthedark.com/
Posłuchaj: https://www.youtube.com/watch?v=7PHr2NHfCjo

Bilety przedsprzedaż: 100 zł (parter / miejsca stojące), 120 zł (balkon / miejsca siedzące nienumerowane)
Bilety w dniu koncertu: 120 zł (parter / miejsca stojące), 130 zł (balkon / miejsca siedzące nienumerowane)

Tarja wystąpi również
– w Krakowie – 09 listopada, Klub Studio,
– w Katowicach, 12 listopada, Mega Club,
– w Warszawie, 13 listopada, Palladium

Organizator: Agencja Artystyczna DAGA

Na podstawie
www.wytwornia.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email