Zapraszam do udziału w wyjątkowym wydarzeniu – 7 Festiwalu Wiosny w Poznaniu podczas którego gościem specjalnym będzie uznany na światowej arenie fiński choreograf  Tero Saarinen wraz z zespołem.

W środę 21 marca o godz. 19.00 w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu Teero Saarinen zaprezentuje „Stravinsky Evening”.

„Stravinsky Evening” to dwie silnie oddziałujące współczesne interpretacje klasycznych dzieł rosyjskiego kompozytora, Igora Strawińskiego. Choreograf Tero Saarinen, na którego wyjątkowy styl choreograficzny składają się wpływy sięgające od japońskiego teatru Butoh i sztuk walki po balet klasyczny i zachodni taniec współczesny, uważany jest powszechnie za jednego z wiodących interpretatorów Strawińskiego swojego pokolenia. Słynący z niesamowitych efektów wizualnych połączonych z innowacyjnym wykorzystaniem granej na żywo muzyki i multimediów „Stravinsky Evening” stanowi doskonały przykład holistycznego przeżycia typowego dla twórczości Saarinena.

Na spektakl składają się „Petrushka”, niezmiennie poruszający dramat trójkąta miłosnego, któremu towarzyszy znakomita grana na żywo muzyka sławnych akordeonistów Jamesa Crabba i Geira Draugsvolla, oraz „HUNT”, niezwykle intensywne solo Saarinena ułożone do „Święta wiosny”. „HUNT” odnosi się do wielowarstwowych tematów, w tym do licznych dwoistości ludzkiego istnienia oraz przemijalności piękna, a także do skutków nieustannego potoku informacji oraz postępu technologicznego. W utworze wykorzystywana jest również na żywo sztuka multimedialna artystki Marity Liulii. Spektakl poruszył już widzów i krytyków na całym świecie otrzymując liczne nagrody zarówno za jego choreografię i innowacyjne zastosowanie technologii, a także za niezapomnianą interpretację Tero Saarinena.

Bilety normalne: 55, 45, 33 pln
Bilety ulgowe: 45, 33, 22 pln

Obszerne informacje na temat Tero Saarinena oraz jego produkcji można znaleźć na stronie 7 Festiwalu Wiosny http://www.festiwalwiosny.pl/saarinen.html oraz na stronie Tero Saarinen Company http://www.terosaarinen.com/en/

 
Na podstawie:
Ambasada Finlandii w Warszawie
http://www.finland.pl/public/default.aspx?culture=pl-PL&contentlan=22

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email