„Love Is All You Need”, najnowszy film laureatki Oscara Susanne Bier od dziś w naszych kinach.

Filmu nie widziałam, a recenzje są różne.
Dlatego teraz kilka słów o filmie, a Wy sami zdecydujcie czy warto się skusić na wyjście do kina.

Ostatni rok był najcięższym w życiu Idy: zmagała się z nowotworem, utratą fragmentu piersi i zdradą męża. Mimo to kobieta mobilizuje wszystkie siły, by nie zakłócić przebiegu wesela córki, które odbyć ma się w uroczej scenerii włoskiego miasteczka. Zakłada perukę, ignoruje plotki o planach matrymonialnych wiarołomnego partnera i rusza na lotnisko. Ale nawet tu pech jej nie opuszcza: podczas parkowania uderza w inny samochód, co naraża ją na spotkanie z jego wściekłym właścicielem. Okazuje się, że jest nim przystojny i bajecznie bogaty ojciec jej przyszłego zięcia. Czarujący starszy pan ma poważną wadę: to stroniący od ludzi mizogin.

Pokazywana na festiwalu w Wenecji romantyczna komedia nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm to niepoprawnie optymistyczna opowieść o tym, że czasem wszystko się zaczyna, kiedy myślimy, że już po wszystkim. Wesele w Sorrento od razu po wejściu do europejskich kin stało się największym kasowym przebojem w karierze reżyserki oscarowego W lepszym świecie.
Zwiastuny

Film: http://www.filmweb.pl/video/trailer/nr+1+%28polski%29-29350

Wywiad z S. Bier MFF w Wenecji 2012: Susanne Bier o swoim filmie „Love is all you need” http://www.filmweb.pl/video/wideo_wywiad/MFF+w+Wenecji+2012%3A+Susanne+Bier+o+swoim+filmie+%22Love+is+all+you+need%22-28750

 

Zapraszamy do kin !

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email
Data dodania: 1 lutego 2013 | Kategoria: Film, Wydarzenia w Polsce | Tagi: , , , , ,