Dzisiaj w Warszawie rozpoczęła się współorganizowana przez Ambasadę Szwecji i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego konferencja „Energia w miastach”. Konferencję otworzył Ambasador Szwecji w Polsce Staffan Herrström.

W swoim przemówieniu ambasador podkreślił między innymi, że Polska i Szwecja dysponują zbliżonymi możliwościami, pozwalającymi osiągnąć efektywną energetycznie gospodarkę, bazującą na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Całość przemówienia Ambasadora Szwecji (w j. angielskim) można przeczytać wchodząc na link:
http://www.swedenabroad.com/pl-PL/Embassies/Warsaw/Wiadomoci-i-wydarzenia/Statements-pl/Przemowienie-Ambasadora-Szwecji-Staffana-Herrstroma-na-otwarcie-konferencji-Energia-w-miastach-2013-03-19–sys/

Podczas trwającej w dniach 19-20 marca konferencji dyskutowano o szwedzkich i polskich doświadczeniach z dziedziny dobrych praktyk związanych z planowaniem energetycznym na poziomie jednostek samorządu terytorialnegom.in. w kontekście wdrażania Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz przyszłej perspektywy finansowej 2014-2020. Przedstawiciele Szwedzkiej Agencji Energetyki, Szwedzkiego Stowarzyszenia Ciepła Systemowego, Szwedzkiej Administracji Transportu, miasta Örebro oraz Stowarzyszenia CleanTech Östergötland podzielili się doświadczeniami, które sprawdzają się w Szwecji.

Przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Gospodarki, Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Citiés”, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz eksperci opowiedzą o swoich doświadczeniach i planach na przyszłość.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i przekazanie przez stronę szwedzką wiedzy, która może okazać się inspiracją i pomocą dla polskich miast w poszukiwaniu alternatywnych i odnawialnych paliw, by zapewnić bezpieczeństwo energetyczne na poziomie lokalnym.

Na podstawie
Ambasada Szwecji w Warszawie
http://www.swedenabroad.com/warszawa

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email