BIG BOOK FESTIVAL to nowe, międzynarodowe wydarzenie w Warszawie .

-asa-larsson

Zdjęcie ze strony:
http://akademi
bokhandeln.se/

Odbywać się będzie w dniach 22-23 czerwca 2013.
Warszawa na dwa dni stanie się miastem czytelników. W kilkunastu miejscach, budynkach przestrzeni publicznej i wirtualnej odbędzie się ponad pięćdziesiąt wydarzeń z udziałem prawie siedemdziesięciu gości z Polski i zagranicy. To nowoczesny festiwal angażujący publiczność w akcje artystyczne i literackie. Zaprojektowany z zamysłem, wkraczający w przestrzeń publiczną i użytkową. Wydarzenie otwarte i bezpłatne.

Gościem festiwalu będzie Szwedzka pisarka Åsa Larsson  -autorka popularnych kryminałów o prawniczce Rebece Martinsson. Spotkanie będzie nietypowe jak na nasze warunki, bo wirtualne.
Będzie to literacki hangout – czyli wirtualne pogaduszki z książką w tle. Spotkanie odbędzie się w najdalszym zakątku Szwecji. Rozmowę poprowadzi dziennikarz Trójki Michał Nogaś. Sobota, 22.06, 16.00, Kino Iluzjon.

Åsa Larsson
(ur. 1966) – jedna z najpopularniejszych i najczęściej tłumaczonych szwedzkich autorek powieści kryminalnych, urodziła się w Uppsali, ale dzieciństwo i młodość spędziła na dalekiej północy, w Kirunie. Wróciła do Uppsali na studia. Przez kilka lat pracowała jako prawniczka ze specjalnością prawo podatkowe. Zadebiutowała w 2003 roku powieścią kryminalną Burza z krańców ziemi, która stała się bestsellerem i za którą Szwedzka Akademia Pisarzy Kryminalnych (Svenska Deckarakademin) przyznała autorce nagrodę za najlepszy debiut roku. Rok później członkowie Akademii uznali kolejną powieść Åsy Larsson Krew, którą nasiąkła za najlepszą szwedzką powieść kryminalną. Po sukcesie pierwszej książki poświęciła się całkowicie pisaniu. Obecnie mieszka w Mariefred, ma dwoje dzieci. Jest wnuczką słynnego szwedzkiego narciarza Erika Augusta Larssona.

Strona festiwalu
http://www.bigbookfestival.pl/

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email