Ambasada Szwecji, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i szkoła artystyczna Kulturama ze Sztokholmu zapraszają na wystawę fotografii „Swedish Young – nowa szwedzka fotografia”

„Swedish Young” to wystawa fotograficzna, prezentująca prace czternastu szwedzkich fotografów ze Sztokholmu i okolic, studiujących na roku dyplomowym – Högre Fotografisk Utbildning – w szkole artystycznej Kulturama.

Högre Fotografisk Utbildning to fotograficzne studia zawodowe, stwarzające studentom warunki do pracy nad własnym sposobem obrazowania i rozwijania umiejętności zawodowych na polu fotografii.

Każdy ze studentów na swój sposób interpretuje temat, który jest punktem wyjścia do indywidualnej refleksji. Prace dotyczą takich tematów jak: tradycja, współczesność, młodość i starzenie się.

Kurator: Lisa Grip
Pedagog: Misha Pedan

Fotografowie:
Anna Aava, Linn Ejdersand, Viktor Fordell, Lisa Grip, Anna Julkunen, Richard Karlsson, Martin Lippmann, Emil Magnusson, Sonia Nansid, Alexande Ohlzon, Mari Song, Adam Tonér, Erik Viklund, Stina Öhman.

Uroczyste otwarcie wystawy będzie miało miejsce dnia 14 grudnia 2011 o godz. 18.00 w Galerii „Spokojna” w Warszawie, ul. Spokojna 15.
Wystawę będzie można oglądać w dniach od 15 grudnia 2011 do 10 stycznia 2012, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00 i w soboty w godz. 11.00 – 14.00.

Dodatkową zachętą dla Was do odwiedzenia galerii powinien być wykład Mishy Pedana „Nowa szwedzka fotografia. Edukacja fotograficzna w Szwecji. Problemy współczesnej fotografii szwedzkiej”, który  odbędzie się 15 grudnia 2011 o godz. 17.00 w Galerii Spokojna 15. Wstęp wolny.

Poniżej link do strony, na której można obejrzeć i pobrać zdjęcia do ewentualnych publikacji prasowych. Publikacja zdjęć w materiałach prasowych dot. wystawy jest bezpłatna pod warunkiem podania nazwiska fotografa. Zdjęcia można pobrać klikając na nie.

http://kulturamafoto.se/HFU_polen_pressImages.php

 
Strona Galerii
http://www.spokojna15.pl/indext23.html
 

 Na podstawie:
Ambasada Szwecji w Warszawie
http://www.swedenabroad.com/Start____17949.aspx
 

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email