Norwegia jest dumna ze swego wkładu w muzykę black metal, a norweskich muzyków tego gatunku ceni się na całym świecie.
Ja nie należę do miłośników ciężkiego, ciemnego czy jakiegokolwiek innego metalu.
Wiem jednak, że norweski metal ma swoich wiernych fanów w Polsce dlatego zapraszamy na wystawę fotografii, której bohaterami są najbardziej znane norweskie zespoły: Dimmu Borgir, Satyricon, Enslaved, Mayhem i in. oraz na koncert zespołu Order.
Wystawę obejrzeć można w Klubie Progresja, Fort Wola
Otwarcie wystawy: 24 czerwca o godz. 18.30
Link do wydarzenia na stronie FB Klubu Progresja https://www.facebook.com/events/503178329782445/

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert norweskiego zespołu Order: 24 czerwca o godz. 20.00.
Norwegia znana jest na całym świecie z doskonałej sceny muzycznej: jej mitycznego klimatu, prowokacyjnego charakteru i silnej ekspresji. Szczególne miejsce zajmuje norweski black metal, który stał się jednym z największych kulturalnych produktów eksportowych, z takimi zespołami jak Satyricon, Immortal, Dimmu Borgir czy Mayhem. Koncerty black metal w wykonaniu norweskich muzyków przyciągają rzesze fanów na całym świecie.
Promocja muzyki black metal i jej wizerunku przez Ambasadę może wydawać się nieco zaskakująca. Za pomocą tej wystawy Ambasada pragnie zakomunikować polskim odbiorcom, że traktuje muzykę black metal tak samo, jak każde inne zjawisko kulturalne. Wykonawcy muzyki metalowej, jak wszyscy inni artyści, korzystają z artystycznej swobody w doborze i rozwijaniu swej własnej, niepowtarzalnej formy wyrazu. Ambasada Norwegii w Warszawie jest również pierwszą z norweskich placówek, które podjęły się promocji wystawy.
I pewna ciekawostka, przynajmniej w naszych realiach: doceniając osiągnięcia i znaczenie na rynku światowym muzyki black metal, norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych włączyło wykłady na temat muzyki metalowej do programu szkoleniowego dla młodych dyplomatów!
Ambasada Norwegii w Polsce zaprasza fanów metalu , miłośników sztuki i przyjaciół Norwegii do zbadania wizerunku norweskiej muzyki metalowej, zapoznania się z historią gatunku, a także do zakosztowania rąbka tajemnicy jego wykonawców. Wbrew pozorom wykonawcy muzyki metalowej są w wielu przypadkach po prostu zwykłymi obywatelami – oddanymi rodzicami, miłośnikami gór, naukowcami i nauczycielami!
Wystawa „Norweski Metal” obejmuje 40 zdjęć najbardziej znanych norweskich zespołów: Audrey Horne, Aura Noir, Dimmu Borgir, Djerv, Enslaved, God Seed, Immortal, Mayhem, 1349, Dr.Midnight And The Mercy Cult, Einherjer, Insense, Kampfar, Sahg, Satyricon, Shining, Keep of Kalessin, Tristiana.

Gościem wystawy będzie autor zdjęć Per Ole Hagen.

O fotografie
Per Ole Hagen jest doświadczonym fotografem koncertowym, zamieszkałym w Oslo. Jako muzyk, dziennikarz, wykładowca, krytyk muzyczny i dyrektor muzyczny w norweskim Broadcasting Corporation, ma wieloletnie doświadczenie w pracy z wielom różnymi gatunkami muzycznymi. W ciągu ostatnich czterech lat, podróżował po Norwegii dokumentując sceny z życia black metal podczas licznych koncertów i festiwali, wśród nich podczas najważniejszego festiwalu muzyki metalowej w Norwegii „Inferno”.
Blog fotografa : http://artistpicturesblog.com

Na podstawie
Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie
http://www.amb-norwegia.pl

  • RSS
  • Facebook
  • PDF
  • email